Yamaha Org Dersleri

Yamaha Org Dersleri

Bu yazımızda Yamaha marka orgların genel özlliklerinden bahsedeceğiz.
Bilindiği gibi Yamaha, ülkemizde uzun yıllardır tercih edilen bir elektronik org markasıdır. Amatör ya da profesyönel olsun herkese ve hemen hemen her bütçeye uygun keyboard çeşitleri vardır. Günümüzde yüksek kaliteli gerçek ton (sampling) teknolojisini de sunan, profesyonel ihtiyaçlara karşılık veren özellikleri ile, sahne performansı, şarkı yazımı ve müzik üretimi alanlarında da Yamaha klavyeler tercih edilmektedir.

Malzeme kalitesi, işciliği ve görünümü emsallerinden daha iyidir. Nevale dediğimiz ( hazır ses ve ritim dosyaları ) na kolay ulaşmak isteyen müzisyenler diğer markaları tercih etmekte fakat Türkiye’de tercih edilen birçok markanın aksine Yamaha, kaliteli malzeme kullanmakta ve müzisyenler tarafından tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile hemen hemen her enstrumanın gerçek sesi ( sampling ) bu enstrumanların belleğine ya da flaşkart gibi harici disklere yüklene bilmektedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen Yamaha modelleri; elektronik piyanolar ve  Psr 500, Psr A 100, Or 700, Tyros, Genos ve daha üst model orglar dır.