Korg Org Dersleri

Korg Org Dersleri

Bu yazımızda Korg marka orgların genel özlliklerinden bahsedeceğiz.
Bildiğiniz gibi Korg, Türkiye’de uzun yıllardır tercih edilen bir elektronik org (klavye) markasıdır. Amatör ya da profesyönel olsun herkese ve her bütçeye uygun keyboard seçenekleri vardır.

Günümüzde ( editlenmiş, yüksek kaliteli gerçek enstruman sesi ) sampling teknolojisi ni de sunan, profesyonel ihtiyaçlara karşılık veren özellikleri ile, sahne performansı, şarkı yazımı ve müzik üretimi alanlarında da Korg klavyeler tercih edilmektedir.

Malzeme kalitesi, işciliği ve görünümü mükemmel olmasa da. Nevale dediğimiz ( hazır ses ve ritim dosyaları ) na kolay ulaşmak isteyen müzisyenler bu markayı tercih etmektedir. Türkiye’de kendisine pazar bulan birçok markanın aksine Korg, profesyönel müzisyenler için geliştirdiği ses ve ritim dosyaları, bunlara kolay ulaşılması ve devamlı yenilerini eklemesi sayesinde müzisyenler tarafından tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile hemen hemen her enstrumanın gerçek sesi ( sampling ) bu enstrumanların belleğine ya da flaşkart gibi harici disklere yüklene bilmektedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen Korg modelleri; elektronik piyanolar ve  Korg Pa 80, Pa 500, 800, ve Korg Pa 1X gibi X serisi ve daha üst model orglar dır.

Korg Org Dersleri