Org İle Oyun Havası Çalmak

Org İle Oyun Havası Çalmak

Klavye (elektronik org) günümüz sampling teknolojisi ile her tarz müzik severe hitap edebilmektedir. Editlenmiş canlı enstruman sesleri her tarz müziği yapabilme olanağı sağladığı için de Org, en çok tercih edilen enstrumanlardan biridir. Lakin yalnızca elektronik beyne sahip olan bu enstrumanları çalabilmek için de müzik bilgisine ve çokça çalışmaya ihtiyaç vardır.

Elektronik org ile müzik icrasının çok basit olduğunu düşünmek hatalı bir düşüncedir. Tam aksine Org çalmak isteyen müzisyen, müzik hakkında olduğu kadar müzik teknolojileri ve dünya müziği hakkında da donanımlı olmalıdır. Solo bir enstruman çalan müzisyenin aksine, yeterli armoni bilgisine de sahip olmalıdır.

Bunun gibi birçok konuda kendisini geliştiren müzisyen, daha sonra yapmak istediği müzik tarzını seçmelidir. İster oyun havaları çalsın ister pop, jazz ya da türk musikisi. Mutlaka müzikal bilgiye ve tecrübeye ihtiyacı vardır. 

Çoğu kez öğrencilerimiz;
– Fazla öğrenmeme gerek yok ben oyun havası çalmak istiyorum !
– Notaya ne gerek var notasız öğretin!
– Bir – iki ayda öğrene bilirmiyim !
Ve benzeri tekliflerle bize gelmektedirler. Hepsine söylediğimiz ilk söz,
Öncelikle müziğin temel dinamiklerini öğrenmeniz gerek, daha sonra istediğiniz tarzı seçersiniz ! olmaktadır.

Derslerimizde olabilecek en kısa zamanda en doğru eğitimi vermeye çalışmaktayız. İlk dört ders temel müzik bilgileri ve ardından parmak egzersizleri ve basit ezgilere geçmekteyiz. Ve bundan daha hızlı bir eğitim sistemi de olamaz. Çok uzun nota solfej dersleri sıkıcı olduğundan Kısa sürede enstrumanla çalışmalara geçmekteyiz. Öğrencilerimiz temel bilgilerin akabinde Nota ve Enstrumanı bir arada geliştirmektedir ve böylelikle sıkılmadan derslere katılmaktadırlar.

Herkes bir enstruman çalabilir. Siz de müziği hayatınıza katmak için bir an evvel derslerimize katılabilirsiniz.

LÜTFEN RANDEVU ALINIZ !
(0216) 414 93 84 – 0546 623 57 23
Adres: Osmanağa mahallesi. Leylak sokak. 26/2 Kadıköy / İstanbul