Albüm / Demo / Single Nasıl Yapılır

Albüm / Demo / Single Nasıl Yapılır

Demo, single nin küçük kardeşidir diyebiliriz.
Single yapılmadan önce ortaya çıkacak yeni eserin neye benzeyeceğini görmek için yapılır.
Tamamen elektronik ortamda yapılabileceği gibi, herhangi bir canlı enstruman kullanarak ta hazırlanabilir.

Hem dijital ortam (sampling teknolojisi) hem de canlı enstruman kullanılarak gerçekleştirile bilir. Single ye başlamadan önce, fikir vermek amaçlı yapılan işlemdir. Prodüktör ve yapımcılara iletmek ya da eserinizi tanıtmanız için kullanabileceğiniz, şarkınızı anlatan ses dosyasıdır.

Aranjörünüz, sözleri yazılan ve bestelenen eseri cubase, logic, protols, fl studio vs müzik programları kullanarak ya da canlı bir enstrumanla icra ederek şarkınızı düzenler. Ardından daha profesyönel bir iş olan Single çalışmasına geçebilirsiniz.

Single nedir?

Single (tekli) profesyonelce yapılmış aranjenizi canlı enstrumanlar da katarak düzenleme işidir. Ortaya çıkan proje, vokal ve enstruman kayıtları ile süslenir. Ardından edith, miks ve mastering işlemleri de yapılarak yayınlanacak hale getirilir. Teklinizi spotify, deezer, itunes, youtube, netd gibi müzik dağıtıcılarında yayınlaya bilirsiniz. Prodüksiyon şirketiniz yayın konusunda size yardımcı olacaktır.

Albüm nedir ?

Dijital Müzik

Albüm:

Aslen içinde müzikal kayıt bulunduran plak ve uzunçalar biçimindeki çalışmalardır. Yedi ve daha fazla şarkıdan oluşan projelere denir. Albüm çalışmaları da single gibi aynı aşamalardan geçer ve toplu olarak yayınlanır. Kapak tasarımı, yayın, yapım hatta klip ve dağıtım konusunda prodüktörünüz size yardımcı olacaktır.

Günümüzde yükselen maliyetler yüzünden prodüksiyon şirketleri albüm konusuna çok sıcak bakmamaktadır. Ambiance Müzik Prodüksiyon, bütçenizle uyumlu en iyi kalitede albüm yapma garantisi veren tek prodüksiyon şirketidir.

Albüm, single, demo ve müzikal her türlü projeniz için 0546 623 57 23 no lu telefondan iletişime geçebilir siniz.