Sık Sorulan Sorular

SSS
sss

Ne kadar zamanda öğrenirim?

Öğrenmenin bir sınırı olmamakla birlikte, daha önce müzikle hiç ilgilenmemiş öğrencilerimiz ortalama 13 – 15 derste ” basit şarkı ve türküleri” notalı ve doğru bir şekilde çalacak seviyeye gelmektedir.


İnternetten online ders veriyor musunuz?

Youtube, Wimeo gibi video sitelerinde derslerimiz mevcuttur onlardan faydalanabilir siniz.  Skype, messenger, telegram gibi webbkamera dan ONLİNE DERS lerimizde başlamıştır.


Ders ücretleri ve ders günleri?

Ders ücretlerimiz (özel ders) aylık 300 tl dir. Ve pazar günleri hariç haftanın her günü ders alma imkanınız vardır. Size uygun ders günü ve saatleri için iletişime geçiniz.


Yaş sınırı varmı?

Her yaş grubunda öğrencilerimiz derslere katılabilir. Yalnızca çocuklarda (görev sorumluluk bilmesi ve derslerin faydalı olması açısından) okuma yazma bilmesi 1 ve üzeri sınıf olması gerekmektedir.


Dersler nerede veriliyor?

Müzik dersleri Home Studio ortamında özel ders şeklinde verilmektedir. Adres bilgilerine 0546 623 57 23 ve iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Derslere enstruman getirmek?

Öğrenci derse enstruman getirmez atölyemdeki sazlarla çalışma yapar. Lakin verilen derslerin başarılı olması için evinde bir enstrumanı olması gerekir.

Dersler kaç saat sürüyor?

Ders süresi 1 saattir. Haftada 1 veya 2 saat olmak üzere öğrenci ile belirlenir.

Müzik Prodüksiyon Hakkında SSS

YURT DIŞINA MÜZİK PRODÜKSİYON ÇALIŞMASI YAPIYOR MUSUNUZ?

Evet, internet ve teknoloji sayesinde her türlü projenizi online çalışmamız mümkün.


EKİP VE EKİPMANLARINIZ YETERLİ Mİ?

Elbette! Studio Abiance’de ekipmanlar, gelişen müzik sektöründe kaliteli yapımlara imza atmak için devamlı güncellenmekte dir.

NASIL BİR DEMO YAPMALIYIM ?

Herşeyden önce temiz kayıtlar alabileceğiniz bir studio ve profesyonel bir aranjör olması gerekir. Demonuzu yaparken sesinizi ve eserinizi en iyi yansıtacak aranjeyi tasarlamanız gerekir. Sesinizi ön plana çıkarmak isterseniz ses aralığınızı, rengini ve gücünü gösterebileceğiniz eserler seçmeli siniz.
Bestenizi tanıtacak iseniz, şarkının ruhunu yansıtabilecek iyi bir aranje gerekir.

Günümüzde, prodüksiyon şirketleri, yapımcı ve diğer sanatçılara her gün yüzlerce demo gönderilmekte ve bunların çok az kısmını dinlemektedir. Bu sebeple demo larınızın etkili olabilmesi için iyi bir aranjör tarafından profesyonellerce hazırlanması gerekir

BESTELERİMİ NASIL DEĞERLENDİRİRİM ?

İlk yapmanız gereken bestelerinizin notasını yada mp3 nü adınıza tasdik ettirmektir. Daha sonra bestenizi hayata geçirmeniz gerek. Kişilere yada firmalara eserinizi tanıtmanın yolu demo çalışmasıdır.
Bir demo çalışması yapın.( demo hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz)

DEMO VE ALBÜM ÜCRETLERİ ?

Demo konusunda Studio Ambiance’nin, kaliteden ödün vermemek adına bir standart fiyatlandırması vardır. Lakin Albüm çalışmasında belli bir standart yoktur. Detaylı bilgi ve fiyatlandırma için (0216) 414 93 84 – (546) 6235723 İletişime Geçiniz!