Ucuz Bağlama Fiyatları

Ucuz Bağlama Fiyatları

Ağacına, kullanılan malzemeye, işçiliğine göre değişkenlik göstermektedir. Diğer enstrumanlarda olduğu gibi marka model açısından bir standardı olmadığı için bağlama fiyatları değişkenlik gösterir ve aslında Bağlama fiyatını alıcı ve satıcı belirler.

Bağlama Fiyatları
Ucuz Bağlama Fiyatları
Ucuz Bağlama Fiyatları

Piyasada öğrenci bağlamaları adı altında satılan sazların kahir ekserisi, görüntü olarak enstruman, aslında bir süs eşyasıdır. Evinizin, işyerinizin şark köşesine süs amaçlı asabilirsiniz.

Enstruman alırken ortalama bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekir. Ahşap bir biblo bile satın alamayacağınız fiyatlara enstruman satılmaktadır. Günümüz standartlarında ortalama bir bağlamanın fiyatı 500 ile 1000 tl arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında alacağınız her sazın problemleri olacaktır.

Eğer bu fiyatlar bütçenizi aşıyorsa en son çare piyasadaki öğrenci sazlarına bakınız. Bunları satın alırkende mutlaka yanınızda eğitmeniniz ya da bir müzisyen arkadaşınız olsun. Enstrumanın telleri, perdeleri, eşik ve sazın sapı mümkün olduğu kadar gereken ölçülerde olmalıdır. Aksi takdirde perdelere bastığınızda cızırtı sesleri, farklı tonlar duyarsınız. Eşik yüksek veya alçak olursa hem doğru sesi alamaz hem de sazı çalmakta zorlanırsınız. Zaman içinde sazınızdan çıkan kötü sesler sizi rahatsız eder ve kısa bir süre sonra çok sevdiğiniz Halk Müziği ve Bağlama sevdasına son verebilirsiniz.

Öğrenme aşamasında da bağlamanın kalitesi önemlidir. Mümkün olduğu kadar kaliteli bir enstruman almaya çalışınız.

İyi Çalışmalar..

http://www.enesmuzik.net