Halk Müziği Albümü Yapmak

Halk Müziği Albümü Yapmak konusunda en basit açıklamalara yer vermeye çalıştık.
Halk Müziği, Sanat Müziği, Pop Müzik. Her albümün başlangıç noktası iyi bir repertuar belirlemektir. Bir diğeri önemli husus ise müzikalitesine güvendiğiniz iyi bir aranjörle çalışmak.

AMBIANCE PRODUKSIYON

Aranjörünüz, albümün her aşamasında size yardımcı olacak, tecrübeleri ile yol gösterecektir. Aranjörünüz tarafından bilgisayarda müzik altyapıları hazırlanır. Canlı enstruman kayıtları yapılır. Eserin ruhunu yansıtacak bir aranje ve enstrumanlarla çalışmalarınız hedefe ulaşır. Türkiye de Halk Müziğimizin olmazsa olmazı bağlama, ney, mey, zurna, perküsyonlar ve benzeri. Enstrumanlar tercih edilmektedir.

Canlı enstrumanların çalınmasından sonra edith ve mixing aşamasına geçilir. Edith işlemi ile kayıtlar temizlenir. Ses dengeleri (comp, effect v.s.) ayarlanır. Mixi biten projenin mastering aşamasına geçilir. Mastering ise ” mixlenen projenin tüm ses dengelerini universal değerlere getirme” işlemidir. Son işlemdir. Artık albümünüz yayına hazır. CD kapak, basım yayın ve promosyon gibi aşamalara geçebilirsiniz.

Studio Ambiance dijital müzik yayınında da sizlerle birliktedir.
Günümüzde dijital yayınlar da tercih edilmektedir. Studio Ambiance çatısı altında Spotify, deezer, itunes gibi dijital yayıncılar ile yasal olarak albümünüzü yayınlaya bilirsiniz.

Bu yazıda Türk Halk Müziği Albümü Yapmak konusu ve aşamaları mümkün olduğu en basit şekli ile anlatılmaya çalışılmıştır.
Halk Müziği Albümü Yapmak konusunda daha detaylı bilgi için iletişime geçiniz.
Enes Atlığ
(0546) 623 57 23