Bağlama Eğitim Videoları

Bağlama Eğitim Videoları

Videolarda ekseriyetle temel müzik bilgilerine yer verilmiştir (bağlamada nota yerleri, perde, tezene işaretleri, nota tartımları, basit türküler) gibi. Videolara YouTube ve Websitemizden ulaşabilirsiniz.

Derslerin kolay anlaşılabilmesi için az da olsa temel müzik bilgilerine (nota, solfej) ihtiyaç vardır. Başlangıçta en azından nota ve saz üzerindeki yerlerini ‘perdeler’ bilmeniz gerekir.
Videolu dersler hiçbir zaman yeterli olmaz. Müzik çalışmaları, usta çırak ilişkisi ile sürdürülmesi gereken bir çalışma biçimidir. Müzik derlerimizi de bu sebeple yalnızca Özel Ders şeklinde yapmaktayız.

ÖZEL MÜZİK DERSLERİ için;
(0216) 414 93 84 ve (546) 623 57 23 ten bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Adres:
Osmanağa mahallesi. Leylak sokak. No: 26 / 3 Kadıköy / İSTANBUL

www.enesmuzik.net

DERSLERDE KULLANILMAK ÜZERE HAZIRLANMIŞ RİTM (TEMPO) LAR.

Derslerde en zorlandığımız konulardan birisi de öğrencinin ritm algısı ve ritme uyma ve bunu alışkanlık haline getirme problemi dir. Çeşitli hızlarda düzenlenmiş bu ritm ler ile çalışma yapmak öğrencinin tezene, parmak koordinasyonunu sağlaması ve ritme uyması konusunda yardımcı olacaktır.

60 BPM

70 BPM

90 bpm

Egzersizleri, basit Türkü ve ezgileri bu ritmler ile çalışınız. Eğer yeterli sürate eriştiğinizi hissederseniz çalışmalara metronom ile devam edebilirsiniz.

Metronom Nedir ?


Metronom, sabit bir ritim (tempo) elde etmek amacıyla belli aralıklarla vuruş sesleri çıkartan bir alettir. Eskiden mekanik bir araç olan metronomun günümüzde dijital olanları da vardır. İnternet arama motorları ile taratıp Online metronom aracına da ulaşabilirsiniz.